2018: Przyjemnie jak w Świnoujściu

Gdy na przełomie maja i czerwca niemal cała Polska narzekała na nieludzkie upały, w Świnoujściu i Ahlbecku warunki do gry były idealne. Też świeciło słońce, ale temperatura wynosiła średnio około 25 stopni Celsjusza. W tegorocznej edycji Babolat ITF Seniors zalety morskiego klimatu poznało 247 graczy z Polski i świata.

Babolat ITF Seniors to jedyne na świecie zawody międzynarodowego cyklu seniorów rozgrywane naraz w dwóch państwach: w polskim Świnoujściu oraz na kortach w niemieckich miejscowościach Ahlbeck i Bansin. Nic więc dziwnego, że na starcie do walki stanęło aż 70 obcokrajowców. Najliczniej reprezentowani byli gracze z Niemiec oraz mającej promowe połączenie ze Świnoujściem Szwecji. W niektórych kategoriach obcokrajowcy zdominowali stawkę – u mężczyzn +50 w półfinałach stawiło się aż czterech Niemców.

Polacy wygrywali w najliczniej obsadzonych kategoriach: Adam Sakwerda w +55, Bogusław Rogowski w +60 i Roman Mrozek w +70. Wśród graczy powyżej 85 roku życia najlepiej poradził sobie George Jarmoc. U kobiet młodsze kategorie mocno obsadziły i wygrywały panie z zagranicy. Dopiero w rywalizacji zawodniczek powyżej 50 lat dominowały Polki. Swoje kategorie wygrały Teresa Stochel i Małgorzaty: Sroczyńska i Andrzejczuk.

SPORT I WYPOCZYNEK

– Babolat ITF Seniors to nie tylko rywalizacja sportowa – mówi Ireneusz Maciocha, dyrektor turnieju. – Specjalnie organizujemy go w długi, czerwcowy weekend, aby goście z Polski i zagranicy mogli przyjechać z rodzinami i przyjaciółmi i wypocząć nad Bałtykiem. Oprócz tego staramy się, aby zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje – dodaje.

Bankiet turniejowy w hotelu Interferie Medical Spa
Wycieczka rowerowa Świnoujście-Bansin
Uczestnicy wycieczki rowerowej

Gracze mogli wziąć w bankiecie turniejowym, rejsie statkiem i wycieczce rowerowej trasą uznawaną za jedną z najpiękniejszych w Europie. Zawodników między ośrodkami woziły luksusowe limuzyny Audi, tenisiści mogli też skosztować zdrowej żywności Foods by Ann żony słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Najlepsi otrzymali nagrody – sprzęt tenisowy Babolat.

NIE TYLKO SENIORZY

Obok rozgrywek seniorów na kortach w Świnoujściu i Ahlbecku rozegrany został w tym samym czasie turniej Pomerania Cup dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Interreg V A. To rozgrywki w kategorii OPEN PRO rozgrywane w ramach cyklu Seniorzy i Amatorzy PZT. Bezkonkurencyjny u mężczyzn okazał się Piotr Kerys. Wśród kobiet tryumfowała Klaudia Wróbel.

Zwycięzcy

 

MĘŻCZYŹNI

+35 – Henryk Seeger (GER)
+40 – Beniamin Budziak
+45 – Roman Groteloh (GER)
+50 – Axel Held (GER)
+55 – Adam Sakwerda
+60 – Bogusław Rogowski
+65 – Władysław Króliczak
+70 – Roman Mrozek
+75 – Ernst-Gunter Ehmke (GER)
+80 – Witold Bajera (SWE)
+85 – George Jarmoc

KOBIETY

+35 – Donata Wustlich (GER)
+40 – Katinka Traband (GER)
+45 – Egle Jurkeviciene (LTU)
+50 – Małgorzata Sroczyńska
+55 – Małgorzata Andrzejczuk
+60 – Ute Mattausch (GER)
+65 – Teresa Stochel
+75 – Renate Nadge

POMERANIA CUP

Mężczyźni: Piotr Kerys
Kobiety: Klaudia Wróbel
Debel: Robert Laskowski / Barbara Maciocha
Mikst: Piotr Kerys / Klaudia Wróbel

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter