2017: Rekordowy Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck

243 zawodników. 72 obcokrajowców z 16 krajów świata, w tym gracze z krajów tak dalekich jak RPA, Kanada czy Australia. Rozgrywany w Świnoujściu i Ahlbecku turniej seniorów z roku na rok zdobywa coraz większą renomę w Polsce i za granicą. Gdy dodamy do tego 19 uczestników grających w kategorii OPEN PRO okazuje się, że nad Bałtykiem od 1 do 6 czerwca rywalizowało ponad 260 tenisistów.

Babolat ITF Seniors to jedyny na świecie turniej rozgrywany w dwóch krajach równocześnie: w polskim Świnoujściu i położonych kilka kilometrów dalej kortach w niemieckim Ahlbecku i Bansinie. Wszystkie te miejscowości są nadmorskimi kurortami.

Piękne plaże, liczne trasy rowerowe, wiele atrakcji i dogodny termin sprawiają, że wielu zawodników przyjeżdża na turniej z rodziną lub przyjaciółmi łącząc sportową rywalizację z wypoczynkiemmówi Ireneusz Maciocha, dyrektor turnieju. – Być może w tym tkwi tajemnica, dlaczego do Świnoujścia i Ahlbecku co roku przyjeżdża coraz więcej graczy.

To jak mocno rozwinął się turniej potwierdza choćby fakt, że w kategoriach seniorskich Babolat ITF Seniors wzięło udział 5 tenisistów więcej niż w rozgrywanych w Warszawie w ubiegłym roku Narodowych Mistrzostwach Polski.

ZAGRANICZNY DESANT

Turniej przypadł do gustu obcokrajowcom – na starcie stanęło ich 15. więcej niż rok temu. Nie dziwi więc to, że zwyciężali oni aż w 7. kategoriach singlowych. W 8. kolejnych musieli jednak uznać wyższość polskich tenisistów. Znakomite mecze rozegrali m.in. Marek Lubas, który pokonał wyżej rozstawionego Eddiego Myersa z Australii, a wśród kobiet Małgorzata Sroczyńska, która wygrała z lepszą w rankingu Dunką – Petrą Danzinger.

Warto wspomnieć, że w turnieju grały aż 52 kobiety. Po raz pierwszy udało się też stworzyć kategorię +70, w której rywalizowały cztery panie – każda reprezentująca inny kraj. 

PIRACI Z… WYSPY UZNAM

Tradycją Babolat ITF Seniors jest rejs statkiem. W tym roku na uczestników czekała jednak niespodzianka – w dwugodzinną wyprawę po Zalewie Szczecińskim i Bałtyku nie wypłynęli wycieczkowcem, a… galeonem. Na pokładzie grała kapela, a gości zabawiała piracka załoga.

Dzień wcześniej uczestnicy turnieju bawili się podczas Player’s Party w hotelu Interferie Medical SPA. Nie zapomniano o kibicach piłki nożnej, którzy mogli wspólnie obejrzeć finał Ligi Mistrzów na telebimie. Dla miłośników rowerów zorganizowano wycieczkę z przewodnikiem po wyspie Uznam, na której położone są Świnoujście i Ahlbeck.

O nagrody zadbała firma Babolat – na najlepszych zawodników czekały m.in. interaktywne opaski Babolat POP.

WYNIKI:

Singiel mężczyzn:
+35 Wojciech Nowak – Gregor Staschinski 3-6 7-5 6-2
+40 Beniamin Budziak – Andreas Wender (GER) walkower
+45 Roman Groteloh (GER) – Igor Tsirkun (RUS) 6-3 6-0
+50 Stefan Kiessig (GER) – Jarosław Dembek 6-0 5-7 6-2
+55 Marek Lubas – Eddie Myers (AUS) 6-4 7-6(1)
+60 Bogusław Rogowski – Ignacy Urbański 6-2 6-4
+65 Sławomir Drąg – Wolfgang Petry (GER) 6-3 6-4
+70 Roman Mrozek – Adam Stoltmann (LUX) 6-3 6-3
+75 Ernst-Gunter Ehmke (GER) – Klaus Krueger (GER) walkower
+80 Werner Marx (GER) – Aleksander Deńca 1-6 6-3 10-6
+85 George Jarmoc – Lucjan Buława 6-3 6-0

Singiel kobiet:
+35 Anne Henschen(GER) – Donata Wustlich(GER) 6-4 6-4
+40 Monika Biernat – Katinka Trabandt (GER) 6-0 6-0
+45 Elena Gykiene (LTU) – Aldona Bon-Pantkowska 6-3 6-3
+50 Małgorzata Sroczyńska – Petra Danzinger (DEN) 6-4 7-5
+55 Małgorzata Andrzejczuk – Christiane Konieczka (GER) 6-7(7) 6-3 ret.
+60 Teresa Stochel – Marianne Seeliger (GER) 6-4 2-6 ret.
+65 Zofia Rumińska – Gabriela Sławik 6-1 3-6 6-4
+70 Renate Nadge (GER) – Ann Medhammar (SWE) 6-4 6-3

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter