Magda Linette przygotowuje się do sezonu 2018


[wideo] Magda Linette – uwierzyć w TOP30Magda Linette osiągnęła najlepszy w życiu wynik w Australian Open. Awansuje też na najwyższe w karierze miejsce w rankingu WTA. Na dobrą formę zapracowała ciężką pracą w trakcie sezonu przygotowawczego w chińskim Kantonie. Jak wyglądają takie przygotowania? Zobacz wideo-reportaż dziennikarza Tenis Klubu, który przyglądał się treningom naszej tenisistki.źródło: Tenis Klub, autor: Antoni Cichy, materiał powstał przy wsparciu Babolat Polska

PRZYGOTOWANIA Z NOWYM PURE DRIVE

W trakcie przygotowań w Chinach Magda Linette trenowała nowym modelem Babolat Pure Drive. O tym że w sezon 2018 chce wejść z nową rakietą wiedziała po zaledwie 15 minutach testów. Jak sama przyznała – po prostu grało jej się znacznie lepiej niż poprzednim modelem.

NIEOCZEKIWANA ZMIANA NACIĄGU

W trakcie przygotowań Magda zmieniła również struny. Pierwotnie rakiety naciągnęła używanym wcześniej Babolat RPM Blast. Ale w jednej rakiecie, używanej podczas kręcenia klipu wideo dla Babolata, miała naciąg RPM Blast Rough – nowy model o szorstkiej strukturze umożliwiający nadanie piłce jeszcze większej rotacji. Tak spodobał się on naszej zawodniczce, że poprosiła nas o zmianę i przesłanie jej kilku szpul RPM Blast Rough w charakterystycznym, jaskrawoczerwonym kolorze.

Magda Linette podczas treningu i sesji zdjęciowej z koleżankami z akademii Star River w chińskim Kantonie.