Kurs PTR w Warszawie, 2017


Trenowanie po amerykańsku – kurs PTR pod patronatem Babolata23 trenerów, 3 dni intensywnej nauki, ogrom wiedzy pomagającej w lepszym nauczaniu gry – tak w skrócie można podsumować kolejną edycję kursu PTR – największej na świecie organizacji zrzeszającej trenerów tenisa.W USA zawodnik jest klientem. Płaci i to nie mało za lekcje, więc oczekuje zajęć na najwyższym poziomie. Chce, by trenerem poświęcił mu jak najwięcej swojej uwagi. Jak to zrobić, gdy w grupie mamy kilka osób – m.in. tego uczyli się uczestnicy kursu PTR, który odbył się 13-15 listopada na kortach ośrodka Tenispoint w Warszawie.

Nasi trenerzy uczyli się metodyki uczenia wszystkich uderzeń opracowanej przez PTR w słynnej szkole Dennisa Van der Meera. Ćwiczyli też umiejętność oceny i korekcji zagrań z forehandu, backhandu i serwisu oraz jak prowadzić zajęcia w grupach tak, by każdy gracz czuł, że trener poświęca mu wystarczająco dużo uwagi.

Kurs PTR jest jednym z niewielu kursów tenisa na świecie, w którym niemal wszystkie zajęcia prowadzone są na korcie. Uczestnicy sami prowadzą pokazowe zajęcia, w których biorą udział inni kursanci. Dzięki temu łatwiej zapamiętują prezentowaną przez amerykańskiego prowadzącego, dr Ludovita Capa, wiedzę.

Po kursie uczestnicy w anonimowej ankiecie ocenili kurs w skali szkolnej (1-6) na 5,9. 100% trenerów poleciłoby też kurs swojemu znajomemu oraz uważa, że dobrze wydało swoje pieniądze.

Ocena kursu PTR w Warszawie
Ocena kursu PTR w Warszawie

Babolat od wielu lat jest patronem kursów PTR. W jego organizacji pomagają Basia i Marcin Maciocha. Do tej pory certyfikat Professional Tennis Registry zdobyło w Polsce niemal 400 trenerów. W tym roku do tego grona weszli:

Kolejna edycja kursu PTR odbędzie w listopadzie 2018 roku. Będziemy informować z wyprzedzeniem.