Test dokładności opaski tenisowej Babolat POP


Test dokładności interaktywnej opaski tenisowej Babolat POPProsty test – zagraliśmy z Babolat POP 10 forehandów, 10 backhandów i 10 serwisów. Jak opaska poradziła sobie z rozpoznaniem uderzeń? Zobacz wideo.Pomysł narodził się podczas nagrywania "Prawidłowej rozgrzewki tenisowej". Zostało nam kilka minut kortu, więc postanowiliśmy sprawdzić, jaką dokładność ma Babolat POP. Nagranie - tu musicie nam wierzyć na słowo - zrobiliśmy raz. Nagraliśmy to jednym ujęciem, żeby nie było zarzutów o manipulację przy montażu. Dla niedowiarków mamy pełną, trwającą prawie 5 minut wersję (link). Resztę zapraszamy do obejrzenia wideo poniżej.

Jak przeprowadziliśmy test?

To proste - włączyliśmy POP-a. Marcin nagrywał piłki z koszyka, a Basia zagrała 10 forehandów i 10 backhandów. Potem zaserowała 10 serwisów i zgraliśmy sesję do aplikacji w tablecie. Dzięki temu mogliśmy poznać, jak sensor w opasce poradził sobie z rozpoznaniem uderzeń.

 

Wyniki

Okazało się, że dokładność podczas tego krótkiego testu wyszła 100% zgodnie z tym, co się działo na korcie. Aplikacja pokazała, że Basia zagrała w sumie 30 uderzeń.

  • 10 forehandów: 9 płaskich, jeden topspinowy
  • 10 backhandów: 7 płaskich, 3 topsinowe
  • 10 serwisów

Najdłuższa wymiana trwała 10 uderzeń (między serią 10 forehandów i 10 backhandów była przerwa). Intensywność treningu wynosiła 20 uderzeń na minutę. Najmocniejsze uderzenie Basia zagrała z prędkością 164 km/h (serwis).

Wyniki testu Babolat POP

W przyszłości postaramy się zrobić dłuższy test zawierający również uderzenia z woleja i smecze.

 

Więcej?

Zainteresowanych interaktywną opaską Babolat POP odsyłamy na stronę www.babolat.pl/pop. Tam można znaleźć dokładny opis opaski oraz inne wideo-recenzje.