Tajemniczy #ProjectOne7 to nowy Babolat Pure StrikeBabolat prezentuje nową rakietę Pure Strike 2017 stworzoną specjalnie dla ofensywnych zawodników. Takich jak wschodząca gwiazda tenisa Dominic Thiem. Austriak grając pomalowanym na biało prototypem rakiety o kryptonimie #ProjectOne7 awansował w tym roku do pierwszej dziesiątki rankingu i wygrał turnieje na wszystkich rodzajach nawierzchni.Babolat tworząc rakiety z kolekcji Pure Strike blisko pracował z zespołem młodych graczy. Starał się zrozumieć, jak zmienia się tenis i co trzeba zrobić, aby sprostać wymogom współczesnej gry. Gra jest dziś szybsza niż kiedykolwiek, zawodnicy są coraz lepiej przygotowani fizycznie do rywalizacji i mają znacznie więcej siły.

Tak zdobyta wiedza pozwoliła stworzyć sprzęt dla ofensywnych zawodników – uderzających piłkę jak najszybciej po odbiciu, by atakować lub kontratakować. Pure Strike to wyczynowa rakieta oferująca fenomenalną precyzję i łącząca trudny do osiągnięcia balans pomiędzy kontrolą i siłą. Pure Strike daje zawodnikom dodatkową moc, by mogli kończyć piłki szybciej niż kiedykolwiek.

Udane połączenie siły i kontroli

Jak udało się osiągnąć siłę? Dzięki technologii FSI Power. To na nowo skonstruowany układ strun z większym rozstawem strun poziomych. Daje to graczom więcej siły i przyjemności z gry.

Jak udało się zachować precyzję? Dzięki technologii Hybrid Frame. Nowa rama jest szersza o 1,5 mm na godzinach 3/9/12 główki rakiety oraz 1 mm w sercu. Daje to większą stabilność i kontrolę uderzeniom.

Od 2015 roku zespół pracowników laboratorium rozwojowego Babolata prowadził testy na niemal 200. graczach z 15 krajów. Było wśród nich 6 tenisistów z TOP 200 listy ATP, zawodnicy turniejowi i juniorzy. Wynik? 49 proc. graczy, którzy na co dzień używali pierwszej generacji Pure Strike zadeklarowało, że od razu po premierze zmieni rakietę na nowszy model. Aż 75 proc. graczy nie grających Babolatem wybrało po testach nowego Pure Strike’a. Nowa rama uzyskała też lepsze oceny w trzech kluczowych wskaźnikach: precyzji (+6,2 do Pure Strike 2014), sile (+6,7) i stabilności (+5,8)*.

Dominic Thiem i jego nowy Pure Strike

Sekretna broń Dominica Thiema

Bez wątpienia najlepszym ambasadorem nowego Pure Strike’a jest Dominic Thiem. Młody Austriak reprezentuje nową generację graczy, których gra wskazuje na kierunek, w jakim zmierza tenis. 22-latek bije piłki z niesłychaną siłą i agresją, atakuje niemal każdą piłkę i stara się zdominować przeciwnika. Jego chirurgiczna precyzja pozwala mu wykorzystywać niesłychane kąty. Przy wsparciu wyjątkowej siły i kontroli nowego Pure Strike’a udało mu się w tym roku wskoczyć do TOP10 rankingu ATP. Jest obecnie najmłodszym tenisistą w czołówce klasyfikacji.

„Najbardziej w nowej rakiecie lubię to, że mogę zagrać piłkę gdziekolwiek chcę i kiedykolwiek chcę. Mogę wykonać pełen zamach i grać naprawdę bardzo, bardzo szybko, cały czas zachowując kontrolę nad piłką. Podoba mi się również, że przy soczystym uderzeniu pojawia się specyficzny dźwięk. Nie tylko ja go słyszę – myślę, że widzowie na trybunach również. Bez wątpienia moja gra stała się lepsza po zmianie na nowego Pure Strike’a – Dominic Thiem

Pure Strike i #ProjectOne7: stworzony dla atakujących

Dominic Thiem do tej pory grał prototypem Pure Strike o kodowej nazwie #ProjectOne7. Tę samą rakietę do testów otrzymało w tym roku 300 graczy z całego świata prezentujących ofensywną grę. O tajemniczej, białej rakiecie szybko zrobiło się głośno w tenisowym świecie. Babolat zachęcał testujących ją graczy do recenzowania modelu w internecie i mediach społecznościowych.

„Więcej tolerancji, dobra kontrola i jeszcze więcej siły – takie były najczęstsze opinie. Informacja zwrotna była w przytłaczającej większości pozytywna. Uzmysłowiło nam to, że stworzyliśmy naprawdę dobrą odpowiedź na potrzeby agresywnie grających, młodych graczy. Dużo ciepłych słów padło również na temat designu. Kosmetyka tej ramy jest naprawdę inna od tego, co znamy z rynku” – Vincent Baptiste Colson, dyrektor działu rakiet Babolata

Spotkanie ognia z lodem

Młode pokolenie graczy nie tylko potrzebuje rakiety, która pomoże im podnieść poziom ich gry. Chcą rakiety, która będzie ich wyróżniać, rakiety która zrywa z tradycją i współgra z duchem rywalizacji, który wnoszą do gry. Zimny, rześki biały kolor nowego Pure Strike’a sygnalizuje odejście od tradycyjnego czarnego wykończenia większości popularnych dziś rakiet.

Rakieta dla każdego zawodnika

Nowa gama Pure Strike trafia w potrzeby ogromnej większości ofensywnych zawodników:

Pure Strike 16/19 jest stworzony dla graczy, którzy przyspieszając piłkę potrzebują stabilnej i dającej kontrolę ramy.

Pure Strike 18/20: dla poszukujących jeszcze większej precyzji dzięki gęstszemu układowi strun

Pure Strike 100: dla zawodników poszukujących większej siły. Główka 100 cali kw. (645 cm2) i waga 300 gram to parametry ułatwiające zmianę rakiety z modeli Pure Aero i Pure Drive

Pure Strike Team: Główka 100 cali kw. i waga 285 g – przeznaczona głównie dla juniorów i kobiet.

Pure Strike VS Tour: Dla silnych graczy potrzebujących ciężkiej rakiety. Klasyczna, prostokątna rama i układ strun 16/20 dający maksymalną możliwą precyzję. Następca Pure Control Tour.

Pure Strike VS: Dla graczy poszukujących większej kontroli dzięki klasycznej, prostokątnej ramie. Następca Pure Control

Pure Strike JR 26: 26-calowa wersja dla młodych mistrzów

Kliknij, żeby zobaczyć parametry wszystkich modeli.

Już w sprzedaży

Modele Pure Strike 16/19 i Pure Strike TEAM są już dostępne w sprzedaży. Pure Strike 100 będzie jeszcze w tym roku. Reszta – od stycznia 2017 roku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://babolat.pl/purestrike.