Nowy Babolat Pure Drive


Nowy Babolat Pure Drive – siła i komfort w jednymDaje jeszcze więcej siły od poprzednika. Ma zupełnie nowy, elektryzujący design. A przede wszystkim – dzięki współpracy z lotniczą firmą SMAC – innowacyjny materiał tłumiący wytwarzane podczas uderzenia wibracje. Pure Drive jest idealny dla zawodników chcących grać szybkie piłki bez narażania ręki na zmęczenie i kontuzję.Babolat jest ekspertem w świecie tenisa, od lat wyznacza trendy, wprowadza innowacje i kreuje nowe doświadczenia dla graczy na całym świecie. Rakieta Pure Drive, którą swoje największe sukcesy odnosili zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych i gracze będący liderami rankingów, jak: Carlos Moya, Andy Roddick, Kim Clijsters to przykład produktu, który zrewolucjonizował rynek tenisowy. Od czasu oficjalnej prezentacji tego modelu minęło już ponad 20 lat, a korzystający z niego gracze, odmieniali słowo „siła” przez wszystkie przypadki.

ŚREDNIO CO MINUTĘ
NA ŚWIECIE SPRZEDAJE SIĘ
RAKIETA PURE DRIVE

Pure Drive to rakieta niezwykle uniwersalna, wybacza błędy i niecentryczne trafienia, dzięki swoim właściwościom pozwala na swobodną grę i podejmowanie ryzyka na korcie.

PURE DRIVE Z SYSTEMAMI FSI POWER I CORTEX PURE FEEL

Konstruując nową generację rodziny swojego flagowo modelu, Babolat sięgnął po doświadczenie największych specjalistów od tłumienia wibracji i wstrząsów.  SMAC to innowacyjna firma, która od ponad 70 lat zajmuje się przemysłem lotniczym i kosmicznym, gdzie pojęcie tłumienia wibracji, przy bardzo dużej energii, jest prawdziwym wyzwaniem. To właśnie SMAC został wybrany przez takich potentatów jak Airbus i Boeing do swoich programów A350 i B787 Dreamliner.

Specjaliści francuskiego potentata użyczyli swojej wiedzy i doświadczenia, by pomóc Babolatowi stworzyć rakietę, która mimo wielkiej siły, pozwoli na optymalne czucie piłki i zapewni nieporównywany komfort przy bardzo mocnych uderzeniach. Babolat z dumą prezentuje nowy Pure Drive z systemem FSI Power i Cortex Pure Feel.

FSI POWER, OPTYMALNA SIŁA UDERZEŃ

Nowy układ strun i diamentowe (kształt) gromety zapewniają większy sweet spot. Dzięki temu gracz jest w stanie wygenerować optymalną siłę uderzenia, nawet przy niecentrycznym trafieniu. Daje to większą pewność zagrań i możliwość podejmowania ryzyka w trudnych sytuacjach na korcie.

CORTEX PURE FEEL, NIEPORÓWNYWALNE CZUCIE 

Pojęcie czucia piłki i wrażenia zawodnika to obszary, na których od dawna koncentrują się specjaliści i testerzy Babolat. Stosowana przez firmę technologia Cortex skutecznie chroniła przed szkodliwymi wibracjami i dostarczała potrzebnych informacji blisko uchwytu. Dzięki efektywnej współpracy technologicznej, nowy Pure Drive wprowadza ewolucję tej koncepcji: Cortex Pure Feel.

Dzięki badaniom Babolata i SMAC udało się obliczyć, jaka wartość wibracji i w jakim czasie daje najlepsze czucie piłki i nie jest szkodliwa dla zdrowia (krótki czas). Poniższy diagram ilustruje wyniki tych badań.  

Diagram pokazujący drgania podczas uderzenia piłki rakietą tenisową

Babolat wykorzystał technologię SMACWRAP® (lepko-sprężysty kauczuk) stosowaną w przemyśle lotniczym, by stworzyć CORTEX PURE FEEL dla nowej rakiety i zapewnić graczom lepsze czucie piłki

Nowy Pure Drive - elektryzujący design

PURE DRIVE, ELEKTRYZUJĄCY DESIGN BUDZĄCY RESPEKT

Elektryzujący niebieski kolor tej rakiety nie tylko nawiązuje do tradycji, ale swoją wyrazistością wysyła silny sygnał do twoich przeciwników. Wchodź na kort z wiarą w swoje możliwości i z nowym Pure Drive.

Gracze, którzy pierwsi docenili zalety nowych rozwiązań i wybrali tę rakietę to m.in.  mistrzyni Wimbledonu 2017 – Garbiñe Muguruza (ESP), czy charyzmatyczny Fabio Fognini (ITA).

Fabio Fognini i Garbinie Muguruza z nową rakietą Babolat Pure Drive
Odtwórz wideo

NOWY PURE DRIVE

Nowy Pure Drive - parametry

PROFIL GRACZA

Rakieta dla gry zawodników i graczy klubowych, którzy oczekują od rakiety dużej dynamiki, komfortu i łatwości nadawania rotacji. 

 

PARAMETRY

Wielkość główki: 645 cm2 / 100 cali kw.
Waga: 300 g
Balans: 320 mm
Sztywność: 72 ra
Układ strun: 16/19
Sugerowana cena detaliczna: 899 zł

 

KORZYŚCI

+ Generuje więcej siły
+ Uniwersalna w grze, łatwo nadaje rotację
+ Zapewnia doskonałe czucie

TECHNOLOGIE

FSI Power

FSI POWER

Nowy układ strun z diamentowymi grometami, zwiększający sweet spot i siłę uderzeń.

Cortex Pure Feel

CORTEX PURE FEEL

Stworzony we współpracy z SMAC precyzyjny filtr wibracji. Dzięki nowym materiałom zintegrowanym w graficie rakiety, zapewnia optymalne czucie i niesamowity dźwięk w czasie uderzenia.

GT TECHNOLOGY

Włókna karbonu o zwiększonej gęstości zwiększają wytrzymałość i moc rakiety.

Elliptic Geometry

ELLIPTIC GEOMETRY

Eliptyczny kształt ramy zapobiega efektowi skręcania, zwiększa sztywność i dynamikę.

ZAWODNICY GRAJĄCY RAKIETĄ PURE DRIVE ZDOBYLI 10 SINGLOWYCH WIELKOSZLEMOWYCH TYTUŁÓW, W TYM OSTATNI – WIMBLEDON, WYGRANY PRZEZ GARBINE MUGURUZĘ W LIPCU 2017.

Garbine Muguruza - zwyciężczyni turnieju Wimbledon 2017
Garbiñe Muguruza (ESP) - zwyciężczyni turnieju Wimbledon 2017

Masz pytania odnośnie nowego modelu Babolat Pure Drive? Napisz je w komentarzach poniżej – na pewno odpowiemy.

Jeśli spodobał Ci się artykuł – podziel się proszę z nimi klikając w ikonki mediów społecznościowych poniżej. Dziękujemy!

Możesz też zobaczyć nową kolekcję Babolat Pure Drive klikając na przycisk.