Nowe buty Babolat Propulse FURY


Nowe buty Babolat Propulse Fury: szybsze, mocniejszeMaksymalne wsparcie stopy, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa – te cechy sprawiły, że Benoit Paire (życiowy ranking – TOP18 ATP) wybrał Babolat Propulse Fury. Francuski zawodnik po raz pierwszy przymierzył je na kilka dni przed US Open. Buty były tak wygodne, że – choć to rzadkie u graczy na tym poziomie – zdecydował się zagrać w nich już w zbliżającym się turnieju Wielkiego Szlema.Choć Babolat Propulse to model, który Andy Roddick rozpropagował prawie 10 lat temu, Propulse FURY to zupełnie nowy but. Głębokie zmiany zaszły zarówno w konstrukcji, technologiach, jak i designie.

 

Nowy Babolat Propulse Fury: szybciej, dynamiczniej

Podczas tworzenia Propulse FURY, Babolat udoskonalił najbardziej istotne parametry dla wyczynowych zawodników. Profesjonalni gracze chcą poczucia, że buty są ich wsparciem – by mogli dobiec do każdej piłki, bez trudu zmienić kierunek i gwałtownie się zatrzymać. Taką optymalną dynamikę oferuje nowy model i to właśnie sprawiło, że Propulse FURY wybrał Benoit Paire (życiowy ranking – ATP TOP18) – Francuz znany z agresywnego i nieprzewidywalnego stylu gry:

„Rywalizacja to coś dla mnie. To mnie napędza. Moim stylem są silne uderzenia i bieganie do upadłego. A do tego potrzebuję silnego wsparcia i czucia obuwia. Muszę mieć pełne zaufanie do moich butów, by móc być tym nieprzewidywalnym facetem, który chce dominować na korcie i nadawać piekielne tempo wymianom.” 

– powiedział Benoit Paire, który zmienił dotychczasowe buty na Propulse Fury zaledwie kilka dni przed US Open. Jak tłumaczył tę rzadką na tym poziomie gry decyzję?

Czułem się w nich komfortowo jak w trampkach (śmiech) i grałem z dużą dozą pewności siebie.

Benoit Paire w nowych butach Babolat Propulse FURY podczas US Open 2016Na zdjęciu: Benoit Paire w Propulse FURY podczas US Open 2016

 

Nowy Babolat Propulse Fury: nowy standard dopasowania

Jedną z najważniejszych cech nowego Babolat Propulse Fury jest jego niezwykłe dopasowanie. Wkładając po raz pierwszy buta ma się uczucie, jakby stopy znalazły się w kokpicie bolidu Formuły 1.

To zasługa trzech technologii. Konstrukcja Insock 360 stopni w całości owija stopę, a wyższe podbicie daje niesamowicie pewne trzymanie. Z kolei pasek Power Belt automatycznie zacieśnia buta już podczas sznurowania. Połączenie tych systemów daje pełne wsparcie i stabilność – zwłaszcza podczas ruchów w bok i po przekątnej. Z kolei więcej miejsca w przedniej części buta zapewnia komfort w trakcie długiej gry.

Nad nowym składem gumy pracowała firma Michelin – wieloletni partner w innowacjach Babolata. Podeszwa Propulse FURY jest jeszcze wytrzymalsza i ma lepszą przyczepność podczas reagowania na zmiany kierunku.

Nowoczesny i ostry wygląd Babolat Propulse Fury odzwierciedla osobowość gracza „Play to be wild”.

 

Nowy Babolat Propulse Fury: technologie

Nowy Propulse Fury - technologie
 • 360 degree Insock Construction, czyli wszyty język, który sprawia, że po włożeniu nogi do buta, stopa czuje się pewnie niczym w bolidzie Formuły1.
 • Power Belt zapewnia odpowiednie trzymanie pięty i śródstopia
 • Wyższe podbicie pozwala, by stopa czuła się bezpiecznie i pewnie
 • Wyższy kołnierz wokół kostki to udoskonalona stabilność
 • Wzmocniona, zewnętrzna powłoka daje lepsze wsparcie pięty

Komfort:

 • Technologia Active Flection pomaga w amortyzacji przodu stopy
 • Wkładka Ortholite oferuje podwyższony komfort
 • System Kompressor został stworzony dla doskonałego tłumienia drgań
 • Przód buta ma szerszy, bardziej komfortowy kształt

Wytrzymałość:

 • Struktura Cell Shield wspomaga oddychanie, komfort i zwiększa odporność na ścieranie
 • Podeszwa Michelin z innowacyjnym składem gumy podwyższa wytrzymałość na ścieranie i daje lepszą przyczepność

 

WYBIERZ PROPULSE FURY DLA SIEBIE

Babolat Propulse Fury CLAY

PROPULSE FURY CLAY

Podeszwa na korty ziemne (Clay)


Zobacz

Babolat Propulse Fury CLAY

PROPULSE FURY ALL COURT

Podeszwa na wszystkie korty (All Court)


Zobacz