Naciąg naturalny - dlaczego jest najlepszy


Naturalny naciąg tenisowy – dlaczego jest najlepszy?Pierwszy naciąg naturalny Babolat stworzył już w 1875 roku, a do dziś nie udało się wynaleźć struny tenisowej o lepszych właściwościach. Dlaczego naciągi tenisowe naturalne są tak dobre – tłumaczy Lucien Nogues, stringer z ponad 40-letnim doświadczeniem.Naciągi naturalne Babolat

Pierre Babolat stworzył pierwszy naciąg naturalny w 1875 roku. W 1925 roku firma stworzyła słynny naciąg VS. Z niewielkimi ulepszeniami jest on produkowany do dziś. Jest wyznacznikiem rynku jeśli chodzi o dynamikę, komfort gry i utrzymanie naprężenia.

Naciągiem naturalnym VS grali najwięksi tenisiści wszechczasów – m.in. Rene Lacoste, Artur Ashe, Bjoern Borg czy Pete Sampras.

Naciąg naturalny Babolat VS
Naciągiem Babolat VS grali m.in. Artur Ashe (z lewej) i Pete Sampras.

Hybryda z naciągiem naturalnym

Dziś naciąg naturalny jest najcześciej wykorzystywany w tzw. hybrydzie – czyli połączeniu dwóch rodzajów naciągów:

  • naciągu naturalnego -> dynamika, komfort i utrzymanie naprężenia
  • naciągu poliestrowego -> wytrzymałość i kontrola

Takim połączeniem grają dziś m.in. Roger Federer, Novak Djokovic czy Dominic Thiem, a z kobiet – Karolina Pliskova, Caroline Wozniacki i Agnieszka Radwańska.

 

WYBIERZ NACIĄG NATURALNY DLA SIEBIE

Najbardziej komfortowy i dynamiczny naciąg na świecie. Dla wymagających zawodników i amatorów. Naciąg Djokovica, Murraya, Thiema, Tsongi i wielu innych graczy.
Większa wytrzymałość w stosunku do VS Team. Komfort i dynamika na najwyższym poziomie. Dla najbardziej wymagających graczy zawodniczych i amatorskich.
Naciąg naturalny Babolat Tonic+
Naturalny naciąg tenisowy w przystępnej cenie. Dynamiczny i znakomicie utrzymujący naprężenie. Dobry dla dla zawodników do hybrydy z innym naciągiem lub dla wymagających amatorów.