Rafael Nadal


Dlaczego Rafael Nadal grał w spodniach 3/4?Wbrew pozorom nie była to kwestia mody. Według Salvy Sosy, hiszpańskiego specjalisty do przygotowania fizycznego, Rafa chciał ukryć niewystarczająco rozwinięte mięśnie ud. Na tym etapie kariery ich rozwój był nierównomierny, co było wynikiem złego treningu w młodości.Przykład Nadala Salva Sosa, który współpracował w okresie największych sukcesów m.in. z Bruguerą, Ljubicicem i Wawrinką, podał jako przestrogę. Słuchało go ponad 60 polskich trenerów, którzy wzięli udział w odbywającej się w Warszawie konferencji „Przygotowanie motoryczne” organizowanej przez RG Tennis Academy.

„Trudno jest powiedzieć, jak trenować dobrze. Za to bardzo łatwo przestrzec, czego nie robić, aby nie zrobić zawodnikom krzywdy”

To główne przesłanie hiszpańskiego trenera. Skupił się on przede wszystkim na różnicach w trenowaniu nastoletnich graczy, bo to bardzo ważny moment dla ich ogólnego rozwoju. Salva Sosa oprócz teorii pokazywał ćwiczenia do wykonania na i poza kortem. Mówił jak i ile trenować zawodników w różnym wieku.

Wideo powyżej: Salva Sosa mówi o przygotowaniu motorycznym młodych zawodników.

Babolat Polska był patronem tej konferencji. Jesteśmy firmą bardzo mocno zaangażowaną w szkolenie trenerów. Uważamy, że jest to kluczem do rozwoju polskiego tenisa.

TERAZ CZAS NA DEBLA

Już w dniach 2-3 grudnia zapraszamy na kolejną wspieraną przez nas Międzynarodową Konferencję Trenerów Tenisa. Na kortach warszawskiej Mery trenerzy dowiedzą się mnóstwa ciekawych informacji na temat gry w debla. Organizatorem jest PZT, a głównym mówcą będzie Louis Cayer, trener m.in. Jamiego Murraya i deblistów brytyjskiej reprezentacji Davis Cup.

Louis był już kiedyś na współorganizowanej przez nas konferencji w Katowicach. Jest skarbnicą wiedzy na temat debla i gry woleja. Wtedy, w ciągu dwóch godzin najpierw udowodnił kilku dobrze grającym polskim trenerom, że niemal nie potrafią grać woleja. Po czym w ciągu jednych zajęć w widoczny sposób poprawił ich grę przy siatce.

Dlatego tym, którzy nie byli – grudniową konferencję polecamy i mamy nadzieję do zobaczenia w Warszawie.