Obuwie Babolat JET po pół roku gry


Buty Babolat JET po pół roku użytkowania – recenzjaMaciej Toboła, trener klubu TCPoland.pl, podzielił się swoimi spostrzeżeniami po pół roku gry w butach Babolat JET. Czy najlżejszy zawodniczy but tenisowy spełnił jego oczekiwania?Maciej Toboła

Maciej Toboła to licencjonowany trener II klasy, absolwent AWF w Warszawie, uczestnik wielu konferencji tenisowych. Obecnie szkoli graczy w klubie TCPoland w podwarszawskiej Nowej Iwicznej. 

W najlżejszych zawodniczych butach tenisowych Babolat JET Clay grał przez około pół roku. Recenzję napisał zupełnie niezależnie od nas – dowiedzieliśmy się o niej dopiero po jej opublikowaniu. Poniżej fragmenty jego tekstu:

„Wkładki w butach zaczynają być kolejnym cudem techniki. Nie znam się na tym, czy są pod kątem ortopedycznym, naukowym tak jak powinny, ale moja stopa nie czuła, ani dyskomfortu, ani zmęczenia, czyli jest super. But układał się miękko do stopy i to jest najważniejsze.

Tu dochodzimy do sedna sprawy. Ktoś kto gra dłuższe mecze, czy jak trener, potrafi spędzać na korcie po kilka godzin pod rząd, poczuje mniejsze zmęczenie nóg. Pewnie ta niska masa daje o sobie znać, bo nie widzę innego wytłumaczenia.

Tak jak w moim ukochanym kolarstwie górskim, najwięcej na przyspieszeniu zyskasz, zakładając lżejsze koła i opony, tak w tenisie, pewnie zakładając lżejsze buty 🙂 …i trenując oczywiście ! Największą różnicę poczułem na obozach tenisowych, gdzie zdarzyło się w tych butach spędzić cały dzień.”

Tak wyglądają buty Babolat JET po pół roku użytkowania
„(…) jeżeli chcesz sobie pomóc w grze, zyskać lekkość butów, która przekłada się na mniejsze zmęczenie, bo na prędkość pojedynczego startu pewnie przekłada się w stopniu niewielkim, to Babolat Jet są dla Ciebie.
Nie wierzę, że w krótkim biegu, w tych czy innych butach, będziesz szybszy, ale sam czułem, że byłem mniej zmęczony. To przełoży się na lepszą grę w dłuższym okresie czasu. Więcej paliwa w baku zostanie na walkę z przeciwnikiem, niż z własnymi nogami 🙂
Co ważne, powyższe zdjęcia wykonałem, po około pół roku używania butów – oczywiście nie non stop, na zmianę z innymi – nie wykazały nadmiernego zużycia”.

My oczywiście wybraliśmy najbardziej pochlebne dla butów Babolat JET opinie Maćka – cały tekst i więcej zdjęć butów po pół roku gry znajdziesz na stronie TCPoland.pl.