Babolat Blog Nowości   Recenzje   Wydarzenia   Porady  
Krzysztof Bratkowski o opasce Babolat POP
Recenzje

Tenisowy bloger testuje opaskę Babolat POP [wideo]

2016-06-24   

Za recenzowanie opaski Babolat POP wziął się człowiek, który o sprzęcie tenisowym wie niemal wszystko. Krzysztof Bratkowski prowadzi facebookowego bloga Tenis Expert, na którym testuje rakiety, naciągi, buty i akcesoria do tenisa. Nam opowiedział o swoich doświadczeniach z opaską - jak zmieniła ona jego podejście do treningów i jak motywuje do dalszej pracy nad uderzeniami. O sobie twierdzi, że jest amatorem, i właśnie z takiej perspektywy ocenia POP-a. Mówi, dlaczego gracze amatorscy również powinni spróbować gry z opaską Babolata.

Krzysztof Bratkowski, autor bloga Tenis Expert: "Lubię się rozwijać i potrzebowałem wyciągania wniosków na temat mojej gry. Nie zawsze, jako amatorzy, jesteśmy w stanie powiedzieć ile uderzeń, z jaką rotacją wykonaliśmy, więc żeby się rozwijać i wiedzieć, jakie błędy popełniam, dlaczego przegrywam lub wygrywam mecze, potrzebowałem urządzenia, które by mi podawało takie statystyki.

 

 

Z aplikacji Babolat POP korzystam zawsze, niezależnie czy to jest trening, gra na ściance czy mecz. Zgrywam od razu, bezpośrednio po treningu, bo jestem ciekawy, ile piłek uderzyłem, jaka jest różnica między forehandami i backhandami i ile wykonałem serwisów, smeczy i wolejów. Więc korzystam z tego regularnie i przy każdej okazji.

Czy poleciłbym? Zdecydowanie tak. Szczególnie amatorom, bo to nas mobilizuje do treningów. Przechodzenie kolejnych etapów i zdobywanie kolejnych poziomów jest dobre pod tym kątem, że musimy uderzyć forehand, backhand, zasmeczować, zaserwować określoną liczbę razy, co do tej pory, dla amatora, tak naprawdę nie miało znaczenia, bo wchodziliśmy na kort i po prostu chcieliśmy poodbijać. Teraz staramy się odbić tysiąc forehandów, tysiąc backhandów, zaserwować kilkaset razy, zasmeczować czy zagrać woleja. To jest motywujące, bo myślimy, rozwijamy się, budujemy swoją świadomość. No i rywalizujemy."

---

Dowiedz się więcej o opasce Babolat POP na: http://babolatpop.pl.


PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? PODZIEL SIĘ Z INNYMI