Babolat Blog Nowości   Recenzje   Wydarzenia   Porady  
Babolat ITF Seniors 2017
Wydarzenia

Światowy tenis w Świnoujściu i Ahlbecku [wideo]

2017-05-30   

Niemal 250 tenisistów z całego świata 1 czerwca zaczyna rywalizację w Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck. Rozgrywany nad Bałtykiem turniej to chociażby pod względem puli nagród, największa w tym czasie impreza tenisowa w Polsce.

 

Dla tych, którzy nie znają cyklu ITF Seniors przypomnijmy, że rywalizują w nim gracze mający powyżej 35 lat. Grają w kategoriach wiekowych. Najstarszy zgłoszony zawodnik – Lucjan Buława – obchodzi w tym roku 87. urodziny. Rywalizują również panie –w tej edycji na starcie pojawi się ich aż 45.

 

Do Świnoujścia przyjadą znakomici polscy zawodnicy – tacy jak m.in. Monika Biernat, Beniamin Budziak czy Marek Lubas – oraz goście z całego świata. Najdalej będą mieć tenisiści z RPA i Australii.

 

PO OBU STRONACH GRANICY

Babolat ITF Seniors jest jedyną tenisową imprezą tej klasy, która rozgrywana jest w dwóch krajach jednocześnie. Tenisiści zagrają w polskim Świnoujściu i na kortach w Ahlbecku. Turniej rozpoczyna się w czwartek, finałowe mecze będą rozgrywane 5-6 czerwca.

 

Na zawodników – poza tenisową rywalizacją – czekają atrakcje takie jak impreza w jednym z najlepszych świnoujskich hoteli, rejs statkiem po Zalewie Szczecińskim i Bałtyku, rowerowa wycieczka z przewodnikiem i kąpiele w termach.

 

TURNIEJ W KATEGORII OPEN

Młodsi tenisiści ciągle mogą zapisać się do turnieju Babolat Pomerania Cup, który rozgrywany będzie w kategorii Open i Open Pro. Odbędzie się on 5-6 czerwca na tych samych obiektach. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody Babolata.

 

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: www.itf.babolat.pl .


PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? PODZIEL SIĘ Z INNYMI