Babolat Blog Nowości   Recenzje   Wydarzenia   Porady  
Serwis naciągów Babolat podczas Pekao Szczecin Open 2016
Wydarzenia

"Naciągany" rekord na Pekao Szczecin Open 2016 [wideo]

2016-09-19   

Rekordowe 233 rakiety naciągnieli w tym roku nasi stringerzy podczas challengera Pekao Szczecin Open. Jesteś ciekawy, na ile najlżej i najmocniej naciągali zawodnicy swoje rakiety? Jeśli tak - czytaj dalej.

 

Najmocniej, bo na 36 kg, w tym roku wciągał swoje rakiety finalista turnieju Dustin Brown. "Szalony" na korcie Niemiec grał Babolatem Pure Drive. Zwycięzca szczecińskich zawodów - Alessandro Giannessi grał Babolatem Pure Aero VS i naciągiem RPM Team 1,30 mm wciągniętym na 24,5/23,5 kg.

Najlżej swoją rakietę wciągał Frederico Gaio - 18/16 kg, a najczęściej - Jonathan Eyserric. Francuz podczas turnieju skorzystał z naszych usług 12 razy.

Jeśli ktoś pyta o naszego najlepszego Polaka, to Jerzy Janowicz wciąga swój sprzęt na 24/23 kg. Gra Babolatem Pure Aero i naciągiem Babolat Pro Hurricane TOUR o średnicy 1,25 mm.

Naciąg Jerzego Janowicza
Powyżej - Pro Hurricane TOUR - naciąg Jerzego Janowicza
 

Rakietowy rekord

W tym roku nasi stringerzy - Mirosław Nawracaj i Łukasz Lajdamik (PlayLoud)- naciągnęli w sumie 233 rakiety zużywając na to 2796 metrów strun. Poprzedni rekord - 205 ram - został ustanowiony podczas Pekao Szczecin w 2014 roku.

Statystyki turniejowe

Nasz serwis korzystał z maszyn Babolat Sensor Expert i Babolat Star 5. Stringerzy używali internetowej aplikacji Babolata do rejestracji i obsługi zamówień, a rakiety po naciągnięciu były starannie pakowane w worki z etykietą zawodnika i informacją o sile naciągu.


PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? PODZIEL SIĘ Z INNYMI