Babolat Blog Nowości   Recenzje   Wydarzenia   Porady  
Daria Kuczer - Mistrzyni Polski Seniorek
Wydarzenia

Daria Kuczer: zawsze walczę o każdą piłkę

2016-06-29   

Ten czerwiec to zdecydowanie jej miesiąc. 17-letnia Daria Kuczer z naszego Teamu Babolata najpierw została mistrzynią Polski juniorek w singlu i deblu. W ostatnią sobotę powtórzyła ten sam wyczyn w Mistrzostwach Polski seniorek w Gliwicach. W krótkiej rozmowie Daria mówi nam, kto zainspirował ją do gry w tenisa, jakie są jej największe tenisowe atuty i co lubi robić w tych nielicznych chwilach, gdy nie jest na korcie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tenisem?

Daria Kuczer, AT Promasters Szczecin: W tenisa zaczęłam grać dzięki bratu – Dawid jest ode mnie 15 lat starszy. Przychodziłam na korty patrzeć jak trenuje. Wiadomo – chciałam być taka jak on. Zresztą to właśnie on był moim pierwszym trenerem. Rakietę wzięłam do rąk jak miałam 3 lata.
 

Kilkanaście lat później jesteś mistrzynią Polski seniorek. Jaka była Twoja pierwsza myśl po wygranej piłce meczowej w finale?

Gdy piłka wyleciała w aut, krzyknęłam „come on” i poszłam usiąść na ławkę, jak po wygranym gemie. Miałam pustkę w głowie. Dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że przecież wygrałam nie tylko mecz, ale całe mistrzostwa!

 

Daria Kuczer

 

Przypomnijmy, że w finale wygrałaś z Justyną Jegiołką 6/4 6/3. Ale to nie to spotkanie było w mistrzostwach Polski najtrudniejsze…

No tak, najcięższy był ćwierćfinałowy mecz z Olgą Brózdą. Grałyśmy ponad trzy godziny – wygrałam 3/6 6/3 7/5. W trzecim secie prowadziłam już 5/1, ale była zmiana piłek, a nie lubię grać zupełnie nowymi. Olga wygrała 4 gemy z rzędu i wyrównała stan meczu. Na szczęście wytrzymałam psychicznie i udało mi się szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść.
 

Jakbyś miała opisać swoje zalety na korcie, to co byś wymieniła?

Charakter, serce do gry. Zawsze walczę o każdą piłkę i gram do końca.
 

Jakim grasz sprzętem?

280-gramowym Babolatem Pure Drive TEAM i naciągiem Babolat RPM Team, który wciągam na 21/22 kg.
 

Teraz niezbyt oryginalne pytanie – jakie jest Twoje największe tenisowe marzenie?

Zrewanżuję się niezbyt oryginalną odpowiedzią – wygrać wszystkie 4 Wielkie Szlemy i być numerem 1 na świecie.
 

A co lubi robić Daria Kuczer poza kortem?

Słuchać muzyki, czytać książki albo... się uczyć (śmiech).

 

Daria Kuczer

Zdjęcia otrzymaliśmy od Darii Kuczer


PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? PODZIEL SIĘ Z INNYMI